10 Травня 2021

Проєкт | Генічеські електробуси

“Генічеські електробуси”  –  це важливий проєкт для розвитку місцевої інфраструктури та збереження екології. Його мета – забезпечення належного перевезення туристів, які відвідують курорти Генічеського району, та громадян України, які щодня перетинають кордон із тимчасово окупованим Кримом.

Транспортна проблема на Півдні України

З моменту тимчасової окупації АР Крим пряме державне пасажирське транспортне сполучення між півостровом і материковою частиною України було припинене. Єдиний спосіб дістатися до тимчасово окупованого Криму   скористатися послугами нелегальних перевізників, які працюють на цьому маршруті.

На сьогодні перевезення здійснюється без сплати податків, які могли б піти на розвиток місцевих громад. За словами самих мешканців півострова, такі подорожі є небезпечними, оскільки під час них перевізники постійно порушують ПДР. 

Іншою інфраструктурною проблемою регіону є відсутність налагодженого маршруту громадського транспорту до курортів Генічеської громади. Лише у 2020 році вони залучили понад 630 тисяч туристів та залишаються й досі надзвичайно популярними місцями для відпочинку, особливо за умови пандемії та карантинних обмежень, коли у більшості українців немає можливості подорожувати за кордон. 

Створення транспортної інфраструктури для перевезень пасажирів у цьому регіоні важливе для покращення якості їхнього життя та відпочинку, дозволить збільшити щорічну кількість туристів, і, як наслідок, отримати додаткові надходження до бюджету громад.

Генічеські електробуси

Проєкт “Генічеські електробуси” розв’яже ці проблеми. Він забезпечить створення інфраструктури, облаштованої екологічно чистим та сучасним транспортом  – електробусами.

Реалізація проєкту охоплює два кроки. Перший – придбання необхідної кількості  сучасних електробусів середньої та великої місткості для зручних та безпечних перевезень туристів, що відвідують курорти Генічеської територіальної громади, її мешканців та громадян України, що здійснюють подорож на територію тимчасово окупованої АР Крим.

Другий –  створення мережі зарядних станцій для електробусів.  Для зменшення терміну окупності проєкту пропонується встановлення саме універсальних станцій, що дозволять заряджати як електробуси, так і приватні й комерційні легкові електромобілі. 

Нові маршрути забезпечать перевезення туристів та місцевих жителів від залізничного вокзалу станції Новоолексіївка через місто Генічеськ до курортів Генічеська Гірка, Щасливцеве, Стрілкове на Арабатській стрілці (зон відпочинку на березі Азовського моря та затоки Сиваш).

Також створення системи зарядних станцій забезпечить курсування електробусів за маршрутом «Станція Новоолексіївка – КПВВ «Чонгар», що дозволить громадянам України користуватися легальним транспортом. 

Реалізація проєкту “Генічеські електробуси” відкриває можливості для туристів та мешканців громади використовувати зручний та безпечний транспорт, що значно полегшить їхні подорожі регіоном та створить умови для додаткових надходжень до бюджету місцевих громад. Проєкт активно підтримується Головою та радою Генічеської міської громади та керівництвом Генічеського району. 

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум