13 Червня 2021

Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку

10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом. Серед них – голови місцевих громад Півдня України, представники центральних органів виконавчої влади, дипломатичних місій та бізнесу. Робота журналістів на Форумі допомогла в реалізації однієї з головних цілей Форуму – привернення уваги стейкхолдерів та потенційних інвесторів до південних регіонів України. Саме тому журналістські матеріали найкраще розкажуть про підсумки Форуму й головні його результати.

Підсумки форуму

Форум «Південна стратегія розвитку», який було проведено на Арабатській Стрілці, відбувся майже за місяць після постійних повідомлень про можливу військову ескалацію з боку Російської Федерації на державних кордонах України.

Форум зібрав голів місцевих громад півдня України, представників органів виконавчої влади, дипломатичних місій та бізнесу. Основною темою обговорення на Форумі були інвестиційні проєкти регіону — паралельно проходили по шість панельних дискусій, на яких представлялися проєкти з різних сфер, присвячені реінтеграції південних регіонів.

Форум пройшов під патронатом Президента України Володимира Зеленського та голів п’яти обласних державних адміністрацій Півдня України.

За два дні делегати представили проєкти покращення вуличної безпеки в містах Півдня завдяки використанню штучного інтелекту, створення авіасполучення між Одесою та Маріуполем, оновлення інфраструктури Арабатської Стрілки та покращення екологічного стану всього регіону.

Також були презентовані проєкти, присвячені проведенню нового газопроводу, будівництву очисних споруд у населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкції Херсонського аеропорту, а також десятки інших проєктів для розвитку південного регіону.

Окрім цього, у результаті проведення Форуму було підписане спільне комюніке представників місцевого самоврядування — Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської та Донецької областей, яке підтверджує єдність позиції Півдня України — територій уздовж Азовського та Чорного морів, від Маріуполя до Ізмаїла.

За словами Ольги Квасницької, депутатки Одеської міської ради, у її інтерв’ю «7 телеканалу», Форум показав успіх розвитку Півдня, що є надзвичайно важливо для протидії ворожої інформаційної політики РФ.

Головні події Форуму

Як зазначає телеканал «Дом», 10 червня, у перший день Форуму, Генеральний директор держконцерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв розповів, що в південних областях «Укроборонпром» виставив на приватизацію частину підприємств з метою сприяння розвитку регіону.

Він зазначив, що «Укроборонпром» уже передав частину підприємств у приватну власність, що створило нові можливості залучення інвестицій в Херсонську область. Також «Укроборонпром» працює над виконанням доручення Президента — розвитком суднобудівництва в Україні й активно долучається до розвитку машинобудування, індустріального розвитку регіонів, що є дуже важливим імпульсом для Півдня.

У цей же день Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що з усіх південних регіонів України в плані розвитку туризму найбільш перспективним є Херсонська область. Також міністр додав, що в туристичному плані уряд робив акцент на розвиток біосферного заповідника «Асканія-Нова», з якого роблять «туристичний магніт», проте в майбутньому влада не буде обмежуватися розвитком лише одного заповідника.

Окрім цього, як зазначає «Укрінформ», Олександр Ткаченко наголосив, що розвиток культури в регіонах є одним з інструментів для економічного зростання.

Також Міністр прокоментував розвиток туризму на Херсонщині, зокрема екологічного: «Еко- та зелений туризм справді набирає популярності в Україні та у всьому світі протягом останніх кількох років. Цей вид туризму став чи не єдиним, на який позитивно вплинула пандемія COVID-19 у межах внутрішнього туризму. Відсутність масових скупчень людей, мінімальний контакт із зовнішнім світом, природа та чисте повітря — усе це стало надзвичайно вагомим з огляду на карантинні обмеження та обмеження у великих містах та агломераціях».

Окрім цього, у перший день Форуму перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський заявив, що міжнародним партнерам вигідно інвестувати в Україну, бо таким чином вони підтримують не тільки Україну, а й зміцнюють безпеку власних країн.

Також 10 червня на Форумі обговорили перспективи розвитку авіасполучення в південних областях України. Виконувач обов’язків директора «Украероруху» Андрій Ярмак повідомив, що Херсонський аеропорт зможе збільшити обсяги пасажирських авіаперевезень після закінчення карантинних обмежень. Як зазначив спікер: «Сьогодні для нашого регіону і всієї Донецької області дуже важливо відкриття аеропорту. Тому що без відкриття повітряного простору, без польотів не розвиватиметься належним чином територія.”

Цього ж дня, директор компанії «AxxonSoft» Олександр Курінний розповів на Форумі про наявні практики використання штучного інтелекту для ідентифікації людей і об’єктів у деяких українських містах.

На другий день Форуму, 11 червня, очільник Херсонської обласної ради Олександр Самойленко заявив, що на території Херсонської області сьогодні відбувається реалізація десятків інфраструктурних проєктів. На його думку, це є найкращим показником того, що в цей регіон необхідно інвестувати та це цілком безпечно. Окрім цього, Олександр Самойлено повідомив, що 320 млн грн закладено в бюджет області на реконструкцію злітної смуги Херсонського аеропорту.

Як зазначає Суспільне Новини, голова Херсонської ОДА Сергій Козир заявив про необхідність залучення коштів обсягом 13–15 млрд гривень для відновлення зрошення на Херсонщині.

А міністр агрополітики Роман Лещенко взяв участь у Форумі в режимі онлайн. Він зазначив, що відновлення зрошення на Херсонщині є першочерговим завданням для Уряду. Серед основних питань — вартість електроенергії, необхідної для поливу.

Окрім цього, «Центр журналистских расследований» повідомив, що під час Форуму було представлено проєкт із будівництва газопроводу довжиною 96 км у Генічеському районі.

Заступник директора департаменту розвитку територій Херсонської облдержадміністрації Іван Чорний заявив: «Розроблено проєкт будівництва магістрального газопроводу від заповідника «Асканія-Нова» до Генічеська. Реалізація цього проєкту дозволить розвивати систему газопостачання в прилеглих районах, по яких він проходитиме. Якщо все вийде, газом будуть забезпечені споживачі й Новотроїцького району, і Генічеського».

А голова Херсонської ОДА Сергій Козир додав, що будівництво газопроводу дозволить зменшити ціну на газ для місцевого населення.

Деокупація Кримського півострова також є одним з головних питань, які порушувалися на Форумі. На думку генеральної директорки державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлії Островської інформаційна підтримка в цьому питанні є надзвичайно важливою.

Також, «Еспресо» звернули увагу, що перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський під час Форуму заявив, що повноцінно реінтеграція окупованих територій настане тільки після ментальної реінтеграції їх мешканців.

Він додав, що кроки, які Уряд планує втілювати в рамках інформаційної реінтеграції, викладено в програмних документах, які будуть подані для затвердження Кабінетом міністрів: Стратегії розвитку Півдня України та Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

У цей же день, на Форумі перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що «Кримська платформа» має не тільки міжнародне значення, а і внутрішньоукраїнське й навіть регіональне. Оскільки підвищення міжнародної уваги до проблеми Криму автоматично підвищує увагу до областей України, що межують з тимчасово окупованим півостровом.

Як зазначила Еміне Джапарова, «Дуже символічно, що ми сьогодні на форумі запускаємо комюніке і фактично оголошуємо створення місцевого вимірювання «Кримської платформи» в цьому місці — у селі Стрілкове, яке колись називалося Чокрак — «джерело». Це частина південного Криму до 50-х років. І мені здається, цей символізм важко переоцінити».

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум