4 Червня 2021

Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт

Миколаїв важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру міста, а надходження до бюджету міста не задовольняють потреби її реконструкції та розбудови. Проєкт має на меті збільшити надходження до місцевого бюджету від діяльності підприємств портової інфраструктури міст України, щоби розв’язати цю проблему.

Дорожня інфраструктура міста Миколаєва

Миколаїв за європейськими стандартами доволі молоде місто, яке було засновано в 1789 році як суднобудівне місто. Сьогодні це один із важливіших промислових, транспортних, наукових та культурних центрів півдня України.

Миколаїв має унікальне географічне положення в Північному Причорномор’ї на злитті 2 річок Південний Буг та Інгул. Берегова лінія міста складає 137 км, з яких 50 межують із Чорним морем.

Стратегічною галуззю міста Миколаєва залишається транспортний комплекс із розгалуженою транспортною мережею та розвиненим портовим господарством, у якому функціонує три морських порти та один річковий.

Окрім цього, загальні обсяги обслуговування вантажів компаніями, що оперують на території морських портів м. Миколаєва, стабільно збільшуються та в середньому становлять 35 мільйонів тонн на рік.

Однак, 60 % цих вантажів транспортуються великогабаритним транспортом вулицями міста Миколаєва, що призводить до щорічного збільшення руху транспорту автомобільними дорогами міста.

Орієнтовно 500 тис. автомобілів щорічно здійснюють перевезення вантажів автомобільними дорогами міста, що завдає збитки дорожній інфраструктурі міста внаслідок руйнування доріг спричинених рухом великовагових транспортних засобів. Це також негативно впливає на безпеку дорожнього руху та на рівень забруднення довкілля.

За попередніми розрахунками загальна потреба у фінансуванні на оновлення дорожньої інфраструктури міста Миколаєва складає 4,6 млрд грн.

Водночас обсяг надходжень до бюджету м. Миколаєва за 2020 рік складав 4 млрд грн, а надходження податків до бюджету міста Миколаєва від діяльності портів та портових терміналів складали 237,7 млн грн або 5,9 % від загальних надходжень.

Проєкт відновлення інфраструктури міста

Саме тому проєкт має на меті збільшити надходження до місцевого бюджету від діяльності підприємств портової інфраструктури міст України.

Проєкт містить пропозиції щодо удосконалення бюджетного законодавства, а саме пропозиції змін щодо відрахування частини чистого прибутку адміністрацією морських портів України та портовими операторами державної форми власності на фінансування об’єктів портової інфраструктури.

Нові надходження до бюджету пропонується використати для фінансування будівництва, реконструкції та ремонту:

 • автомобільних доріг;
 • мостів;
 • шляхопроводів;
 • естакад;
 • розв’язок доріг;
 • об’їзних доріг та інших об’єктів портової інфраструктури.

Результати проєкту

Внесення цих змін до бюджетного законодавства матиме суттєві позитивні соціально-економічні наслідки.

Міста здобудуть оновлену інфраструктуру, розгалужену мережу об’їзних доріг, відновлені мости та модернізовані шляхопроводи. Також інфраструктура міста буде забезпечена сучасними безпечними та швидкими дорожніми сполученнями, що створить нові можливості для бізнесу та позитивно вплине на довкілля.

Окрім цього, проєкт підвищить фінансову спроможність територіальних громад, областей, та позитивно вплине на репутацію портової галузі.

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....

  Потребуєте більше інформації?
  Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

  Також, ви можете
  зарееструватися на наш форум