18 Червня 2021

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»

Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для розвитку регіону презентували на Міжнародному інвестиційному форумі «Південна стратегія розвитку», який відбувся в Херсонській області 10–11 червня. Про це повідомив наш генеральний інформаційний спонсор — державний інформаційно-розважальний телеканал «Дом». Упродовж двох днів Форуму телеканал «Дом» об’єктивно інформував українців, які опинилися в складних гуманітарних умовах на Сході та Півдні України, про наші події.

За два дні присутності журналістів каналу в с. Стрілкове, де було розгорнуто локації для сесій та панельних дискусій Форуму, понад 30 державних службовців, представників органів державної влади (зокрема міністрів), місцевого самоврядування, громадських діячів взяли участь у прямих ефірах, зйомках сюжетів та інших відеоформатах, які створює телеканал для аудиторій південних регіонів, Криму та Донбасу.

Медицина майбутнього

На Форумі анонсували створення на Херсонщині сучасного медичного центру — Південноукраїнського центру трансплантології. Формат — університетська медична клініка з кампусом і навчально-лікувальними підрозділами. Реалізація проєкту дозволить рятувати життя мешканців Херсона, області та інших південних регіонів, зокрема з тимчасово окупованої території Криму. Концепцію інноваційного закладу 11 червня, під час другого дня інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку» представив директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Він переконаний, що медицина — це не тільки соціальна сфера. Без потужної економіки вона не може розвиватися. Тим більше коли медицина стала високотехнологічною галуззю. Тому нова клініка, яку планують побудувати, буде відповідати світовим стандартам.

За словами кардіохірурга, приблизний бюджет усього проєкту — близько 200 млн доларів. Проте у масштабах країни — це не такі вже й великі гроші, враховуючи можливість залучення інвестицій. А в кінцевому підсумку це дозволить створити новий імідж для Херсона — університетське місто, яке залучатиме молодь.

Перспективи розвитку Півдня очима телеканалу «Дом»

Під час Форуму відбулося обговорення перспектив розвитку авіасполучення в південних областях України. На думку в. о. директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України («Украерорух») Андрія Ярмака, Херсонський аеропорт зможе відновити та навіть збільшити попередні обсяги пасажирських авіаперевезень після коронакризи.

На Форумі також постало питання будівництва газопроводу в Генічеському районі довжиною 96 км. Як зазначив заступник директора Департаменту розвитку територій Херсонської облдержадміністрації Іван Чорний, реалізація цього проєкту дозволить розвивати систему газопостачання в прилеглих районах, якими він проходитиме. Якщо все вийде, газом будуть забезпечені споживачі й Новотроїцького району, і Генічеського. Також будівництво такого газопроводу дозволить зменшити ціну на газ для місцевого населення.

Перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський у програмі «Официальный разговор» телеканалу «Дом» повідомив, що Україні важливо реалізовувати інвестиційні проєкти, зокрема на півдні країни й інших районах, які межують із Росією, адже РФ намагається стримувати розвиток нашої держави.

На думку Ростислава Замлинського, реалізація проєктів означає, що люди будуть мати постійну стабільну роботу, а місцеві громади –  наповнення бюджетів. Інвестори сплачуватимуть податки до місцевого бюджету й  реалізовуватимуть свої інвестиційні проєкти.

Нові напрямки співпраці бізнесу з державою

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції Юрій Петровський під час свого інтерв’ю кореспонденту телеканалу «Дом» зауважив, що Міністерство наразі супроводжує 23 інвестпроєкти, допомагає підприємствам і бізнесу не тільки їх розробити, а й у перспективі отримати фінансування.

Як приклад він навів проєкти, які реалізовуються за підтримки Швейцарії. Це, зокрема, пілотний проєкт із заводом «Новатор» з виробництва апаратів штучного дихання, а також будівництво «під ключ» швейцарською компанією Stadler заводу з виробництва електропоїздів.

Також розвиваються різні напрямки співпраці з міжнародними організаціями, завдяки яким на території Херсонської області сьогодні реалізують десятки інфраструктурних проєктів. Саме це, на думку голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка, є найкращим показником того, що в цей регіон необхідно інвестувати й це цілком безпечно.

Самойленко наголосив і про ще один амбітний проєкт — відродження в Скадовську відомого фестивалю «Чорноморські ігри». На його переконання, у Херсонщину не просто треба інвестувати, а треба встигнути це зробити. А ті ініціативи та проєкти, які реалізуються на Форумі — найкращий показник для подальшого залучення інвестицій.

А у 2021 році в межах програми «Велике будівництво» в Херсонській області побудують 150 км доріг державного значення. Про це розповів очільник Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир. Також, за його словами, будуються дороги Т-2207 та Мар’їнська-Берислав, які з’єднують Херсонську та Дніпропетровську області.

Єдність від Маріуполя до Ізмаїла

Важливою подією Форуму стало підписання спільного комюніке представників місцевого самоврядування, яким учасники підтвердили єдність позиції Півдня України.

Як зауважив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, Херсонська область, і Нова Каховка зокрема, — сьогодні на «передньому краї», зовсім близько до окупованого Криму. При цьому мер переконаний, що не можна сподіватися й чекати, коли з Києва хтось приїде для розв’язання місцевих проблем, а потрібно розраховувати на свою відповідальність.

На думку голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка, Південь України, не лише Херсонщина, — це регіон, який об’єднує всіх. Усі в той чи інший час прагнуть приїхати ближче до сонця та моря.  Інвестувати в розвиток півдня нині — унікальна можливість.

Також одне з головних питань, яке порушувалося під час Форуму — деокупація Кримського півострова. Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич переконаний, що одним з інструментів стратегії деокупації та реінтеграції є розвиток Півдня України, особливо — південних районів Херсонської області.

А перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час свого виступу на Форумі закликала усіх працювати разом для розв’язання проблем півдня та тимчасово окупованого Криму.

Слід зауважити, що присутність команди телеканалу «Дом» посприяла поширенню головної ідеї Форуму — залучити увагу як стейкхолдерів, так і потенційних інвесторів до південних регіонів України. Журналісти допомагали організаційному комітету в проведенні панельних дискусій, вели прямі онлайн-трансляції та оперативно інформували українців, які живуть на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, про найактуальніші події Форуму.

Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум