28 Квітня 2021
Всі Ідеологія

Вітрина для Криму, яку зачекались

Київ сформував стратегію розбудови тимчасового прикордоння з окупованим Кримом. 10-11 червня відбудеться І Міжнародний інвестиційний форум «Південна стратегія розвитку», ініційований головами обласних державних адміністрацій Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Одеської областей і командою Форуму. 

Захід об’єднає вже існуючі напрацювання з питань реінтеграції Криму та створить нові інвестиційні можливості для розбудови тимчасового прикордоння з АР Крим. Арабатська стрілка стане місцем проведення Форуму, усього в 14 км від тимчасово окупованої території. Перші особи держави мають намір безпосередньо взяти участь у обговоренні проєктів, розроблених спеціально для цього заходу.

Уперше за 7 років Президент України видав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». 

Форум «Південна Стратегія Розвитку» планується виконавчою владою як презентаційний простір для інфраструктурних проєктів соціально-економічного розвитку Приазов’я та Причорномор’я. Регіональна влада об’єдналася через те, що всі 4 області Півдня України від Маріуполя до Ізмаїлу зв’язані спільною логістичною та промисловою інфраструктурою. Крім того, кожна з цих областей оточена трьома російськими арміями та заблокована ворожим флотом. Саме тому, увагу міжнародної спільноти буде повернуто до проблеми стабільного та безпечного розвитку громад тимчасового прикордоння з АР Крим. 

Спільна позиція уряду України та Брюсселю (Європейська Комісія, Європейський Інвестиційний Банк, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку) закріпила під час спільної зустрічі у лютому пріоритет регіонів Півдня України для фінансування соціальної інфраструктури та інвестиційних бізнес-проєктів. 

У 2021 році інвестиційний потенціал України має перспективи зростання. Тому частина необхідного фінансування в цьому та наступному році піде в південні регіони. 

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум