
Транспортне майбутнє Півдня
Голова Укравтодору Олександр Кубраков представив план трансформації дорожньої галузі в Україні на 2021–2023 роки, який враховує запит бізнесу та споживачів на електротранспорт. Усі стратегічні зміни втілюватимуть, орієнтуючись на досвід країн ЄС та успішні кейси західних партнерів. Розвивати інфраструктуру електротранспорту в Україні спільно з Укравтодором будуть Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Мінінфраструктури.
У грудні 2020 року ЄБРР та Уряд України уклали кредитну угоду на 450 млн євро за проєктом «Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна — дорожні коридори)». Залучені кошти спрямують на ремонт 5-ти ділянок автошляху М-05 Київ-Одеса, зокрема на території Миколаївської та Одеської областей.
«До старту Великого будівництва, Південь України зазвичай асоціювався з жахливими дорогами. У 2020 році на прикладі маршрутів Миколаїв – Кропивницький, Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв, Василівка – Бердянськ, Маріуполь – Запоріжжя, Хаджибейського мосту та величезної кількості доріг до ключових курортів Одещини, Миколаївщини та Запоріжжя ми показали, що ситуацію можна кардинально змінити на краще. Якщо ми не збавлятимемо темпів, то вже у 2023-2024 роках регіон матиме повноцінну сучасну мережу доріг європейського рівня»,
— Олександр Кубраков, голова Укравтодору.
Водночас на Форумі «Південна стратегія розвитку» організатори звернуть увагу на проблему транспортного сполучення та придбання десяти електробусів для обслуговування маршрутів «Залізнична станція “Новоолексіївка” — Генічеськ — Стрілкове» та «Залізнична станція “Новоолексіївка” — КПВВ “Чонгар”». Також постає питання розбудови інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту в південному регіоні. Відтак проєкт створить умови для безпечного й комфортного пересування пасажирів та розвитку готельної та санаторно-лікувальної інфраструктури.
Ще одне важливе питання Форуму — належне транспортне сполучення до промислових підприємств та міських морських та річкових портів, розбудова перевантажувальних терміналів Дніпро-Бузького басейну та перезавантаження системи мультимодальних перевезень за напрямком Одеса-Гданськ. Як зазначає Олександр Кубраков, спільний проєкт із ЄБРР допоможе адаптувати дорожню інфраструктуру України, зокрема — Причорномор’я та Приазов’я, до сучасних вимог та тенденцій світового транспортного ринку.