Проєкт | Цілорічні курорти Півдня
Узбережжя Азовського та Чорного морів мають два з половиною місяці курортного сезону, а іншу частину року місцеві жителі не отримують прибутку. Проєкт будівництва комплексів цілорічного санаторно-медичного відпочинку спрямований на використання природних ресурсів Арабатської стрілки та створення цілорічної загальноєвропейської здравниці.
Потенціал Арабатської стрілки
Курортний сезон на узбережжі Азовського та Чорного морів триває всього два з половиною місяці, що не дає змогу місцевим жителям отримувати дохід решту року та повністю реалізувати туристичний потенціал Арабатської стрілки.
Однак, до карантинних обмежень, всесвітньо відомі угорські термальні купальні «Сечені» залучали понад 5 мільйонів туристів, завдяки їхній роботі впродовж повного року. В Україні також є приклад успішного цілорічного термального курорту. Санаторій «Радон» у м. Хмільник — це великий сучасний заклад, який популярний як серед українців, так й іноземців.
На базі міжнародного та українського досвіду проєкт будівництва комплексів цілорічного санаторно-медичного відпочинку «Термаль» (Щасливцеве), «Арабатські терми» (Стрілкове) та бальнеологічних здравниць у Коблево та на Арабатській стрілці має на меті реалізувати потенціал термальних джерел стрілки та створити цілорічний курорт європейського рівня на Півдні України.
Арабатська стрілка — унікальне місце Приазов’я. Зі сходу вона омивається теплим Азовським морем, а з заходу межує з цілющим озером Сиваш. Крім цього, тут є солоні озера, мінеральні йодобромні води, лікувальні грязі та термальні джерела.
Термальні джерела Арабатської стрілки мають бальнеологічну цінність. Завдяки мінералізації, хімічному складу та вмісту біологічно активних речовин, їх можна використовувати для лікування різних захворювань. Також на території Арабатської стрілки є величезні запаси лікувального мулу.
Поєднання лікувальних властивостей термальних джерел Арабатської стрілки з морським повітрям та розвиненою туристичною інфраструктурою створять можливість функціонування цілорічного курорту на півдні України, який буде залучати велику кількість туристів та забезпечить дохід для його мешканців впродовж року.
Курорт «Термаль»
Проєкт «Курорт “Термаль”» має на меті використати лікувальний та природний потенціал Арабатської Стрілки, щоби створити цілорічний курорт у с. Щасливцеве та зробити великий внесок у туристичний розвиток Півдня. Проєкт передбачає створення курортної зони з центром дозвілля, термальними та грязьовими ваннами, будівництво санаторно-курортного комплексу з власною клінікою та створення спеціалізованого медичного реабілітаційного центру.
Морське повітря, термальні ванни, лікувальні грязі, сольовий розчин (ропа), вода Азовського моря та затоки Сиваш зроблять курорт унікальним місцем для оздоровчого відпочинку. Відвідувачі зможуть користуватися такими послугами курорту як:
- постковідна реабілітація.
- покращення функції легень;
- зменшення симптомів захворювання дихальних шляхів;
- профілактика захворювань опорно-рухового апарату;
- лікування нервової, серцево-судинної, ендокринної системи;
- профілактика захворювань шкіри та органів шлунково-кишкового тракту;
- усунення урологічних та гінекологічних проблем;
- покращення ментального здоров’я.
Реалізація проєкту відбуватиметься в декілька етапів:
Етап 1. Проєктування та проведення підготовчих робіт. Також будуть здійснені початкові роботи зі створення інфраструктури.
Етап 2. Створення комплексу басейнів та облаштування пляжної зони. Крім того, цей етап передбачає початок будівельних робіт основного комплексу.
Етап 3. Введення в експлуатацію головних будівель комплексу: готелю з клінікою, готелю,ресторану, котеджів, спортивних та розважальних зон.
Етап 4. Будівництво та облаштування додаткового готелю та облаштування додаткового ресторану.
Для реалізації проєкту залучать професіоналів із різних галузей: Кістечок Олександр Дмитрович, Директор ТОВ «Дніпро», Бадогін Сергій Георгійович, Завідувач об’єднаної платної поліклініки Мечникова та Карпунцов Валерій Віталійович, Голова Правління ГО «Ліга Інтернів».
У результаті проєкту прогнозовані податкові надходження до бюджету становитимуть $15 571 131, а загальний прибуток від нього — $105 788 389.
Результати проєкту
У результаті реалізації проєкту очікується покращення інвестиційного клімату регіону та створення нових робочих місць. Також він посприяє поступовому переходу більшості туристичних об’єктів, готелів, пансіонатів Арабатської стрілки на цілорічний режим роботи, що забезпечить цілорічну зайнятість населення та значно збільшить надходження податків до бюджету громади.
Проєкт також вплине на підвищення рівня життя населення, яке зможе відвідувати оздоровчі процедури, підтримувати здорову фізичну форму та буде забезпечено харчуванням якісними продуктами.
Крім цього, будуть створені умови для набуття досвіду та навчання молодшого медичного персоналу за новими напрямами (КЗ «Генічеське медичне училище» Херсонського Державного Університету).