2 Червня 2021

Проєкт | Епоха картоплі фрі

На сьогодні, обсяги виробництва картоплі фрі в Україні не задовольняють реального попиту на неї. Проєкт, який є частиною Скадовського індустріального парку, розв’яже цю проблему завдяки будівництву нового заводу з переробки картоплі фрі. Українською сировиною цей завод забезпечить фермерське господарство «Аделаїда».

Фермерське Господарство «Аделаїда»

Фермерське господарство «Аделаїда» ФГ «Аделаїда» вирощує зернові та олійні культури, але основна спеціалізація — картопля (насіннєва, столова, чипсова). Загальна площа землі для вирощування картоплі складає 300 га на Херсонщині та 500 га на Житомирщині. Також господарство має сховища, які вміщують 3000 тонн сировини у Херсонській та 8000 тонн у Житомирській областях.

Підприємство входить до складу найбільших виробників картоплі в Україні та є бюджетоутворювальним підприємством у Чулаківській територіальній громаді. На господарстві працює 117 постійних працівників.

Виробництво має позитивний досвід збільшення площі зрошуваних земель завдяки програмі USAID AGRO: після впровадження зрошення на 200 гектарах, унаслідок грантової підтримки, підприємство за власний кошт обладнало систему зрошення на 1100 гектарах землі. На цей час системою зрошення оснащено 1452 га землі.

До того ж господарство має досвід роботи з великими компаніями: Fozzy Group, АТБ, Альянс Маркет, та з переробниками PepsiCo, IPG та Клубом чипсів.

Проєкт заводу

Обсяг споживання картоплі фрі в Україні у 2019 році складав 22 тисяч тонн. Прогнозується ріст її споживання на 2025 рік більше ніж удвічі — 50 тисяч тонн. Збільшення споживання картоплі фрі у світі складає 10–12 %, а в Україні — 15–20 % щорічно. Однак у державі є лише один завод на Чернявщині, що постачає картоплю фрі на українські ринки.

Саме тому, для задоволення попиту на картоплю фрі в Україні, проєкт передбачає будівництво заводу зі складами для її переробки, що дасть можливість переробляти 25 тисяч тонн сировини на рік.

Будівництво заводу заплановано у Голопристанському районі Херсонської області, де вже є належна земельна ділянка під проєкт у власності господарства, та куди вже підведена електроенергія й водопостачання.

ФГ «Аделаїда» забезпечить завод сировиною, яка буде планово вирощуватися на території 600 га. Господарство зможе запропонувати відповідні сорти  для переробки картоплі на фрі.

Проєкт складається з трьох етапів, які реалізовуватимуть впродовж 3 років:

Етап 1. Будівництво 1-ї черги сховища на 10 тисяч тонн упродовж 1-го року.

Етап 2. Будівництво заводу, встановлення обладнання впродовж 2-х років.

Етап 3. Будівництво 2-ї черги сховища на 10 тисяч тонн упродовж 3-го року.

Витрати на будівництво складуть $13 млн. У цю суму входить закупівля обладнання вартістю $3 млн, будівництво сховища на 20 тисяч тонн вартістю $ 7 млн, будівництво приміщення заводу та його інфраструктури, вартість яких — $3 млн. Фінансування проєкту відбуватиметься за власні кошти ФГ «Аделаїда»(20 %) та за інвестиційні (80 %). Водночас рентабельність проєкту становить 18–22 %, а час його окупності — 7 років з початку будівництва.

У результаті реалізації проєкту збільшаться обсяги переробки української картоплі та налагодиться внутрішнє виробництво картоплі фрі. Також буде створено 90 нових робочих місць та збільшено податкові надходження до місцевого та державного бюджетів.

Окрім цього, проєкт створить умови для розвитку галузі зрошення на півдні України та посприяє покращенню харчової безпеки на внутрішньому ринку.

Проєкт реалізовується в рамках Скадовського індустріального парку, першого в Україні зі злітною смугою, який створює вигідні умови для інвестування та розвитку переробної промисловості Півдня.

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум