6 Травня 2021

Проєкт | Енергонезалежність Приазов’я

З моменту тимчасової окупації Криму Стрілкове газове родовище було відрізане від газотранспортної системи України. Враховуючи неможливість зупиняти видобуток газу, в неопалювальний сезон його надлишки просто спалюються у повітря, а під час опалювального сезону у мешканців виникає його дефіцит. Однак, проєкт ”Енергонезалежність Приазов’я” розв’яже цю проблему. 

Стрілкове газове родовище

Стрілкове газове родовище знаходиться на  території Генічеського району, в акваторії Азовського моря. Воно належить до Азовсько-Березанської нафтогазоносної області Південного нафтогазоносного регіону України та розташоване в північній частині Арабатської стрілки за 44 км від м. Генічеськ.

Власник Стрілкового родовища, український «Чорноморнафтогаз» зараз нарощує на ньому видобуток газу. Але наразі це поки єдине родовище підконтрольне українській компанії у цьому регіоні. Решту родовищ на шельфі Чорного моря були захоплені внаслідок тимчасової окупації Кримського півострова та зараз доводяться до виснаження. 

Газова криза в Генічеському районі

Природний газ видобутий на Стрілковому газовому родовищі подається споживачам міста Генічеськ та всього Генічеського району. До тимчасової окупації Криму, газ зі Стрілкового газового родовища поступав до єдиної газотранспортної системи України (ЄГТСУ) через Кримський півострів та за необхідності зберігався у підземних газових сховищах, які на сьогодні розташовані на території, яка тимчасово непідконтрольна Україні.

На сьогодні, зберігання видобутого газу неможливе, як і його постачання у ЄГТСУ. Таким чином виникає дефіцит природного газу, що призводить до ще більших  проблем: нестача запасів газу для розвитку промисловості у регіоні та для опалення осель місцевих жителів узимку. 

Шлях до Енергонезалежності Приазов’я

Проєкт має на меті забезпечити енергетичну незалежність області. Для цього передбачено декілька кроків. Перший — це  будівництво газопроводу Генічеськ – Новоолексіївка – Асканія Нова із приєднанням до магістрального газопроводу ЄГТС України в районі Чаплинки. 

Також заплановано залучити транснаціональні енергетичні компанії для спільного розвідування та видобутку природного газу в Азовсько-Березанській нафтогазоносній області  та будівництво газовидобувних свердловин для уникнення дефіциту газу та забезпечення потреб населення Генічеського району та його промисловості.

Усі ці заходи допоможуть не тільки гарантувати енергобезпеку у регіоні, але і створити умови для розвитку переробної промислової та туристичної галузі. Крім того, проєкт підвищить ефективність використання наявних природних ресурсів, якими багатий цей регіон.

Енергонезалежність Приазов’я  — це не тільки перспективний, але й життєво необхідний для мешканців Генічеського району проєкт, який допоможе забезпечити їх газові потреби, створити можливості для розвитку промисловості та забезпечити енергетичну незалежність області в цілому.

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум