25 Травня 2021

Проєкт | Центральна каналізація Арабатської стрілки

Проєкт «Центральна каналізація Арабатської стрілки» має на меті покращити стан довкілля, та допомогти розвинути готельно-ресторанний бізнес на узбережжі Азовського моря.

Проблема каналізації Арабатської стрілки

Відсутність центральної каналізації на Арабатській стрілці — одна з найбільших проблем цього регіону та надзвичайно важливе питання для розвитку туризму.

Упродовж останніх років курорти Арабатської стрілки відвідують тисячі туристів. З огляду на тимчасову окупацію Криму та карантинні обмеження щодо виїзду за кордон, кількість туристів у регіоні буде тільки збільшуватися.

Однак, таке збільшення потоку туристів та розвиток туристичної інфраструктури за відсутності центральної каналізації є великою загрозою для екології. Відходи вивозяться на очисні споруди, які розташовані на Арабатській стрілці, зливають в інші місця, або вони залишаються у вигрібних ямах.

Результатом є збільшення каналізаційних стоків, що потрапляють до ґрунту та ґрунтових вод, в Азовське море та озеро Сиваш. Така ситуація може призвести не тільки до погіршення екології в регіоні, а й до епідемії захворювань під час курортного сезону.

Згідно зі звітом «Екоменеджмент груп» та за офіційною інформацією Херсонської обласної адміністрації, на сьогодні на території Арабатської стрілки, функціонують лише три локальні очисні споруди: ТОВ «Еколог», ПАТ «ІнГОК» та ПАТ «Дніпропетровськгаз», до каналізаційних мереж яких підключені деякі заклади оздоровлення.

Крім цього, згідно із законом України «Про курорти», усі багатоквартирні будинки в межах другої зони (зони обмежень) мусять мати водопровід та каналізацію. Туалети у приватних будинках обов’язково  мають бути обладнані водонепроникними вигребами. Невідповідність цій вимозі може призвести до погіршення природних і лікувальних можливостей курорту.

Також, відповідно до статті 90 Водного кодексу України, прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися для будівництва санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов’язковим централізованим водопостачанням і каналізацією.

Створення Центральної каналізації Арабатської стрілки

Проєкт передбачає забезпечення населення Генічеської громади якісними послугами з водовідведення. Створення екологічної системи водовідведення та очищення стічних вод допоможе покращити умови для розвитку туристичної інфраструктури.

У межах проєкту планується реалізація комплексу заходів, спрямованих на каналізування Арабатскьої стрілки та міста Генічеська із модернізацією наявних очисних споруд, розміщених у Генічеську, та приєднання локальних очисних споруд, розміщених на території Арабатської стрілки. Також передбачено доочистка води для подальшого її використання у зрошенні земель сільськогосподарського призначення.

Проєкт складається з трьох етапів:

1. Будівництво напірної каналізації вздовж Арабатської стрілки;

2. Реконструкція очисних споруд в місті Генічеськ із використанням новітніх технологій, які дадуть змогу використовувати очищену воду для зрошення земель сільськогосподарського призначення.

3. Приєднання наявних очисних споруд до центральної системи.

Термін реалізації проєкту — від 30 до 48 місяців.

Результати проєкту

У результаті реалізації проєкту, мешканці Генічеської громади, включно з мешканцями Арабатської стрілки, отримають доступ до послуг із централізованого водовідведення.Також проєкт зупинить потрапляння стічних вод в Азовське море та забруднення довкілля, яке відбувається через відсутність повноцінної та ефективної системи водовідведення.

Крім цього, створення системи централізованого водовідведення надасть можливість залучати міжнародні інвестиції у будівництво готельно-розважальних центрів на Арабатській стрілці. Дотепер така можливість відсутня, адже жодна міжнародна компанія не готова інвестувати в об’єкти, які не мають ефективної системи водовідведення та очищення стічних вод. Однак, цей проєкт розв’яже цю проблему та допоможе реалізувати потенціал курортів Арабатської стрілки.

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум