11 Травня 2021

Проєкт | Архітектурна перлина «Асканія – Нова»

Національний парк «Асканія-Нова» є найбільш відвідуваною туристично-екскурсійною локацією Півдня України, однак місцева громада не отримує майже жодних надходжень до бюджету з туристичної сфери.  Архітектурна перлина «Асканія – Нова» проєкт, який створить розвинену туристичну інфраструктуру смт, яка залучатиме туристів не менше, ніж унікальний природний світ заповідника.

Асканія-Нова

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» — це природоохоронна науково-дослідна установа  в системі Національної академії аграрних наук України, яка гарантує збереження найбільшої в Європі ділянки типчаково-ковилового степу. Також, він входить до програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» — переможець акції з вибору найвизначніших природних пам’яток України «Сім природних чудес України». Крім того, заповідник є важливою частиною туристичного потенціалу Херсонської області.

На сьогодні кількість відвідувачів заповідника становить 70-80 тисяч туристів на рік. Природний парк — це приклад степової екосистеми Східної Європи, і його унікальність — найголовніша причина популярності серед туристів. Він має у своєму складі дендрологічний парк, зоопарк, ділянки цілинного ковилового степу, на яких тварини живуть в умовах дикої природи.

Архітектурна перлина «Асканія – Нова»

Проєкт Архітектурна перлина «Асканія – Нова» має на меті створити сучасну і розвинену туристичну інфраструктуру, щоб залучати більшу кількість туристів і збільшити обсяг надходження коштів для розвитку смт.

На сьогодні громада не отримує майже жодних надходжень до бюджету з туристичної сфери попри близькість до заповідника, який відвідують тисячі туристів. Причина цьому — відсутність сучасної готельної інфраструктури (єдиний місцевий готель налічує всього 18 номерів та працює лише пів року), застарілість ресторанної інфраструктури міста, а також неврегульованість продажу сувенірної продукції..

Крім цього, відсутність туристичного маршруту через смт також негативно впливає на кількість туристів, які його відвідують. Усе це призводить до того, що в смт Асканія-Нова відсутні робочі місця, а його населення стабільно зменшується (за останні 20 років селище покинула майже третина його населення).

Саме тому проєкт передбачає створення насамперед туристичного кварталу. Він буде включати у своєму малоповерховому архітектурному комплексі готель міжнародного рівня з номерами різної доступності, маленькі містечкові магазинчики, пивоварню, ресторан, винний та пивний бари, їдальню доступного харчування, кав’ярню та інші заклади харчування. 

Також до нього будуть входити кіноконцертний зал, спортивна зона, громадська площа для ярмаркових днів та публічних заходів, бібліотека та центр інноваційних досліджень. Крім цього квартал буде забезпечений паркінгом для приватних автомобілів та туристичних автобусів.

Залучення інвестицій до проєкту

Фінансування проєкту базується на засадах соціального підприємництва. Для отримання інвестицій буде створено громадську організацію, яка дозволить зібрати грантові кошти та  залучити кваліфікованих фахівців. Також буде засновано інвестиційний фонд, який дозволить незалежно керувати проєктом та залучати великих інституційних  інвесторів. 

Крім цього, буде створено товариство з обмеженою відповідальністю, яке кожному українцю надасть можливість інвестувати у проєкт. Частка таких коштів становитиме до 25% від вартості реалізації проєкту. 

Розподіл доходів від діяльності проєкту є взаємовигідним як для приватних інвесторів, так і мешканців громади: 

  • 75% прибутку буде розподілятися між інвесторами проєкту;
  • 10% буде направлено на соціальний розвиток громади;
  • 15% буде направлено на розвиток національного парку.

Етапи реалізації проєкту

Проєкт має декілька етапів реалізації: 

Етап 1. Створення юридичної особи (та робочої групи) із залученням представників селищної ради, дирекції Національного парку та приватних осіб. Це допоможе отримати перші грантові кошти для старту проєкту.

Етап 2. Розробка технічної пропозиції та концепції  «Відкритого національного архітектурного конкурсу».

Етап 3. Обговорення проєкту з мешканцями  громади та затвердження проєкту  «Відкритого національного архітектурного конкурсу», який матиме призовий фонд.

Етап 4. Проведення відкритого національного архітектурного конкурсу для створення туристичного кварталу на муніципальній території біля Дендрологічного парку.

Етап 5. Розробка та затвердження фінансово-інвестиційної моделі проєкту.

Етап 6. Проведення національної медіакампанії та відкрите залучення приватних інвестиційних та кредитних  коштів для фінансування проєкту. 

Архітектурна перлина «Асканія – Нова» — проєкт, який врятує смт Асканія-Нова від занепаду та створить сучасний туристичний квартал, що стане гордістю всієї країни. 

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум