16 Травня 2021

Антон Кориневич: Стратегія деокупації Криму

24 березня 2021 року Президент України затвердив  «Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». Як зазначає Антон Кориневич, Постійний Представник Президента України в АР Крим, це перший з 2014 року документ, що окреслює комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму. 

«Без перебільшення можна сказати, що ухвалення Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є історичною подією. Ухвалення такого стратегічного документа очікувалося давно», –

Антон Кориневич, Постійний Представник Президента України в АР Крим

Насамперед Стратегія передбачає формування політики деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території в Україні шляхом випереджального розвитку територіальних громад, створення робочих місць, подолання негативних демографічних тенденцій; забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів, прилеглих до тимчасово окупованої території; заохочення соціальних інновацій та залучення ресурсів держав-партнерів для відновлення ТОТ. Саме економічна політика Стратегії передбачає створення державою перспективних заходів із відновлення і налагодження економічних зв’язків, які будуть реалізовані після відновлення територіальної цілісності України та надання соціального забезпечення громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, для задоволення їхніх законних потреб.

Водночас Кабінет міністрів має розробити та затвердити необхідний план дій щодо реалізації усіх пріоритетних напрямів президентської Стратегії.

Окремим зобов’язанням держави, як зауважує Антон Кориневич, є забезпечення громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, адміністративними послугами шляхом створення відповідних центрів біля адміністративної межі з тимчасово окупованою територією АР Крим.
Така постійна підтримка мешканців тимчасового прикордоння, розвиток контактів соціально-гуманітарного, культурного та інформаційного характеру створить необхідну мотивацію для людей із ТОТ бути повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

«Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» — це наближення України до розбудови миру, посилення обороноздатності держави, забезпечення подальшого суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку країни та поступове наближення якості життя у державі до європейських стандартів. Це насправді важливий меседж міжнародній спільноті про незмінний курс України на відновлення територіальної цілісності. Антон Кориневич переконаний, що реінтеграція тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та наших громадян на цих територіях до вільної та суверенної України – єдині перспективи подальшого розвитку подій.

Телеканал «Дом» про Форум «Південна стратегія розвитку»
Новий газопровід, очисні споруди в населених пунктах на адмінмежі з окупованим Кримом, реконструкція Херсонського аеропорту й ще десятки проєктів для...
Очима журналістів: Форум Південна Стратегія Розвитку
10–11 червня на Арабатській стрілці відбувся форум «Південна стратегія розвитку», який зібрав понад 600 гостей на адміністративній межі з Кримом....
Проєкт | Дороги Миколаївщини: закон, що рівняє асфальт
Миколаїв — важливий промисловий та транспортний центр України з розвиненим портовим господарством. Однак великі обсяги вантажопотоку негативно впливають на інфраструктуру...

    Потребуєте більше інформації?
    Заповніть наступні поля та ми обов’язково Вам зателефонуємо.

    Також, ви можете
    зарееструватися на наш форум